Connect:

Phone: (415) 759-2811

Community & Inclusivity

FSK Staff

Administration

Administration

Mimi Kasner
Principal
Megan Page
Assistant Principal
Patty Kasuma
Advisor
Betty Lam
Office
Administration
Rosalind Ng

Office
Administration

Classroom Teachers

Kindergarten

Cara Cuper
Cara Cuper
Room 105
Lily Lee
Lily Lee
Room 106
Hayley Lorenz
Hayley Lorenz
Room 104
Priscilla Thai
Priscilla Thai
Room 107

First Grade

Crystal Farshchi
Crystal Farshchi
Room 131
Lida Liu
Lida Liu
Room 130
Cassandra Munoz
Cassandra Munoz
Room 103
Joel Reber
Joel Reber
Room 102

Second Grade

Geraldine Delaney
Geraldine Delaney
Room 101
Elaine Lai
Elaine Lai
Room 216
Cynthia Lam
Cynthia Lam
Room 215
Yolanda Phong
Yolanda Phong
Room 217

Third Grade

Sarah Chan
Sarah Chan
Room 209
May May Chung
May May Chung
Room 208
Katherine Johnson
Katherine Johnson
Room 210
Bonnie Quinn
Bonnie Quinn
Room 207

Fourth Grade

Gary Chinn
Gary Chinn
Room 218
Marissa Lai
Marissa Lai
Room 205
Elizabeth Moorhatch
Elizabeth Moorhatch
Room 206

Fifth Grade

Joshua Keels
Joshua Keels
Room 202
Suzanne Moore
Suzanne Moore
Room 201
Debby Ng
Debby Ng
Room 203

Special Day Class (SDC)

James Anderson
James Anderson
Room 213 (3rd-5th)
Gabby Massari
Gabby Massari
Room 109 (4th-5th)
Juliette Swazo
Juliette Swazo
Room 108 (K-2nd)
Eunji Woo
Eunji Woo
Room 108 (K-2nd)

Staff

Staff

Teressa Diperna
Teressa Diperna
Adapted Physical Education
Tiffany Yip
Tiffany Yip
Cafeteria
Mamie Wong
Mamie Wong
Computer Lab
Sue Tran
Sue Tran
Custodian
Linda Hsiong
Linda Hsiong
Custodian
Choi Wong
Choi Wong
DHH
Aaron Lam
Aaron Lam
Garden/SEI
Katrina Ward
Katrina Ward
ITALC Nurse
Tracy Heffernan
Tracy Heffernan
Library
Missy Keadle
Missy Keadle
Literacy Teacher
Josephine Chan
Josephine Chan
Lunch Coordinator
Lana Leng
Lana Leng
Lunch Coordinator
Le My Ly
Le My Ly
Lunch Coordinator
Cuifeng Tan
Cuifeng Tan
Lunch Coordinator
Annie Zhao
Annie Zhao
Lunch Coordinator
Monica Perry
Monica Perry
Music
Sarah Alexander
Sarah Alexander
Occupational Therapist
Qing Mei Chen
Qing Mei Chen
Paraprofessional
Angela Chin
Angela Chin
Paraprofessional
Scott Cuper
Scott Cuper
Paraprofessional
Peggy Dai
Peggy Dai
Paraprofessional
Francisca Flores
Francisca Flores
Paraprofessional
Tiffany Fong
Tiffany Fong
Paraprofessional
Emilie Frankos
Emilie Frankos
Paraprofessional
Madison Fuller
Madison Fuller
Paraprofessional
Renata Hurtado Ruiz
Renata Hurtado Ruiz
Paraprofessional
Mable Jang
Mable Jang
Paraprofessional
Nate Pequette
Nate Pequette
Paraprofessional
Irene Reiko Saul
Irene Reiko Saul
Paraprofessional
Jakub Tuk
Jakub Tuk
Paraprofessional
Alice Wong
Alice Wong
Paraprofessional
Miao Xian Wu
Miao Xian Wu
Paraprofessional
Carrie Yu
Carrie Yu
Paraprofessional
David Speidel
David Speidel
Physical Education
Cara Fahey
Cara Fahey
Psychologist
Ms. Rivers
Ms. Rivers
Physical Therapist
Christine Fitzpatrick
Christine Fitzpatrick
RSP/Inclusion
Taylor White
Taylor White
RSP/Inclusion
Mimi Hong
Mimi Hong
Social Worker
David Cronan
David Cronan
Speech
Cara Goldstein
Cara Goldstein
VAPA Art Instructor
Angela Applin
Angela Applin
VAPA Art Instructor

After School Learning Program

After School Learning Program (ASLP)

Bel Estiva
Bel Estiva
Program Coordinator
Helene Szabados
Helene Szabados
Program Coordinator

Staff

  • Emmanuel Buulo
  • Deja Caldwell
  • Chris Chang
  • Melissa Dittrich
  • Tiffany Fong
  • Presley Jackson
  • Sarah Lawlor
  • Lely Ly
  • Erin Moody
  • Mo Orellana
  • Leilani “Lilo” Sabugo
  • Olivia Schiaffo
  • Grace Sabangan
  • Nicole Tityunnik
  • Joe Warner
  • Adrienne Yang